Android Uygulama ve Cihazlarla Uyumu

Android uygulama, android telefonları akıllı telefon piyasasının lideri yapan unsurdur. Iphone, Ipad gibi Apple firmasına ait IOS tabanlı telefon ve tabletler her ne kadar Android’e göre daha avantajlı olsa da; yaygın olarak kullanılan Android tabanlı telefonlardır.

Android Uygulama için Cihaz ve Marka Farkları

Hatırlarsınız eskiden Nokia, Motorola, Ericsson gibi telefon firmaları vardı, ancak Android ve Samsung’un yükselişi, önceki dönemin büyük markaları pazardan sildi. Günümüzde HTC, Huawei, Xiaomi gibi Android piyasasında yükselen ve Samsung’tan bayrağı kapmaya çalışan diğer markalar da mevcut. Diğer taraftan; LG, Asus, Lenovo ve Sony gibi devler de Samsung’un başarısının peşinde. Hatta Türkiye’deki Vestel de bu yarışın içerisinde. Ancak Android uygulamalar ile telefonların uyumu ve kullanımı konusunda tüm bu markalar Samsung’un eline su dökebilecek seviyeye bile gelemediler.

Samsung’un başarısı, android uygulama rüzgarı ile yelkenlerini doldurmuş olmasındandır. Bir telefon dizaynı ve üretimi düşünün ki adeta “android uygulama en iyi performansla nasıl çalışır” düşüncesiyle yapılmış olsun. Oysa diğer markalar telefon dizaynı ve üretiminde görsel farklılık yaratmaya o kadar çok çabalıyorlar ki; bir akıllı telefon için en değerli unsurlar olan, işletim sistemi ile uyum ve kullanışlılık etkenini düşünmüyorlar.

Bir ürünün görünümü elbette önemlidir, ancak kullanışlılık gösterişe ağır basar. Örnek vermek gerekirse; dünyanın en gösterişli küpesini yapmak için avuç içi büyüklüğünde bir elmas taksanız, bunu kulağına takacak insan bulamazsınız. Küpe ne kadar güzel olursa olsun, kullanışlı değilse bir kenarda durup sergilenmekten başka bir işe yaramaz.

İnsanlar hem güzel görünen, hem kullanışlı, hem performansı yüksek, hem de ucuz telefonlar isterler. Bu dört seçeneği de gerçekleştirmek mümkün değildir. Ancak bu seçeneklerden doğru ikili ya da üçlüyü bir araya getirerek harika modeller üretilebilir.

Android uygulama ve cihazlarla uyumu hakkında daha fazla bilgi almak için Eyula Dijital’e ulaşın.

ADRES

Gürsu Mah. Atatürk Bulv. No:187BF
Konyaaltı, Antalya/Türkiye