SEO Nedir?

Antalya’da SEO yapan dijital ajans mı arıyorsunuz? Doğru adrestesiniz. Öncelikle SEO hakkında sizlere ön bilgi verelim.

Arama motoru optimizasyonu SEO nedir. Dijital ajansların altından kalkmaya çalıştığı belki de en zor iştir. Peki nedir bu arama motoru optimizasyonu? Hem arama motorlarının hem de internet kullanıcılarının seveceği bir platform yaratmak, yani internetteki tüm trafiği sitenize çekecek her şeyi yapmaktır.

Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu yapmak için pek çok farklı yol izlenebilir: elbette en başta sayfanın kodlarını hazırlamak gibi teknik konular halledilmelidir, fakat aynı zamanda markanızı dünyaya tanıtacak orijinal içerik de hazırlanmalıdır.

Hem internet kullanıcıları tarafından hem de arama motorlarında görünür olmak için, her web adresinin bir optimizasyon sürecinden geçmesi lazımdır. Burada zor olan anahtar kelimeleri (keywords) doğru şekilde içerik sayfalarına yerleştirmek ya da Google ve Bing gibi büyük arama motorlarının kullandığı algoritmaları kullanarak uygun bir strateji belirlemektir.

Yukarıda bahsettiğimiz amaçlara hizmet eden pek çok farklı yol vardır: mesela sosyal medya, optimizasyonu güçlendirir, fakat tek başına sosyal medya yeterli değildir. Arama motorlarındaki web trafiğini arttırmanın en etkili yolu, orijinal içerikten geçer.

Orijinallik Önemli

Web adresindeki her şey tamamen orijinal olmalıdır: buna teknik bir işlem olan kodlama da dahildir, sözel ve görsel içerik de. Hiçbir içerik başka sayfalardan kopyalanamaz. Belki bazı firmalar akıllılık edip kendi orijinal içeriklerini hazırlamak yerine internetteki diğer sayfalardan içerik kopyalayabilirler, fakat Google’da – ve diğer pek çok arama motorunda – böyle bir yöntemi önlemek adına öyle karmaşık arama kriterleri kullanılmaktadır ki böyle bir şey yaptığınızda hemen fark edilirsiniz.

Ayrıca, iyi optimizasyonun size çok faydası olduğu gibi, kötü optimizasyonun da nihai sonuçları vardır: belki bu size doğrudan bir para kaybı olarak geri dönmez ama optimizasyonunuz düzgün yapılmadıysa sayfanız Google veya Bing’de en arka sıralara düşer. Böylelikle de sizi birinin internette bulma ihtimali birkaç milyon azalır.

Profesyonel Yardım Alın

İşte tam da bu yüzden profesyonel yardım almalısınız. Arama motorlarında web adresinizi sadece birkaç ayda, hatta birkaç haftada en yukarılara taşıyacağını iddia eden ajanslara güvenmeyin, çünkü böyle bir şey mümkün değil. Optimizasyon pek çok farklı stratejiyi derinlemesine anlamayı ve uzun bir süre – en az 6 ay kadar uzun bir süreden bahsediyoruz – sürekli olarak uygulamayı gerektiren bir süreçtir. İyi optimizasyon demek gerçek internet kullanıcılarının sitenizi ziyaret etmesi ve belki de ürününüzü satın alması demektir. Site ziyaretçi sayınız ne kadar artarsa satış yapma oranınız da o kadar yükselir.

 

Eyulaweb trafiğini sitenize çekiyormuş gibi görünüp aslında fazla işe yaramayan yöntemleri kullanarak size vakit kaybettirmez. Takımımız profesyoneldir. Size çok iyi sonuçlar getirecek uzun vadeli karmaşık stratejilerle çalışırız.

Gelin arama motoru optimizasyonunuzu biz yapalım, ziyaretçi sayınızı kat kat arttıralım!