Android ve İOS (iPhone) Mobil Oyun Yapımı Antalya

Mobil oyun yapmak mı istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz.

Öncelikle konumuzu baştan tanıtalım.

Mobil Oyun nedir?
Mobil oyun akıllı telefonlarda, tabletlerde ve diğer portatif cihazlarda oynanan video oyundur. 1994 yılında yapılan Tetris yapılan ilk mobil oyun olarak kabul ediliyor.

Günümüzde mobil oyunlar çoğunlukla app store ve play store diye tabir edilen Android veya Apple online mağazalarından indirilmektedirler. Bunun dışında yüklemeler harici olarak ta yapılabilmekte.

Mobil oyunlar birçok platform için yapılabilir. Android, Apple İOS (iPhone), Symbian, Flash, Windows Mobile bunlardan biridir. Geçmiş yıllarda Java oyunları lider durumdayken, 2017 yılı itibariyle Android ve İOS oyunlar sektörde en popüler platformlardır. Platformlar arasında uyumsuzluk sorununu ortadan kaldırmak için günümüzde Unity gibi programların kullanımı oldukça yaygındır.

Ticari kullanım olarak mobil oyunlar birkaç kategoriye ayrılıyor: indirme başı ödeme, abonelik bazlı ödeme, tamamen bedava, oyun içinde ek satın alma modeli ve reklam destekli model. Bu zamana kadar en popüleri indirme başı ödeme modeli iken, reklam destekli ve oyun içinde ek satın alma modelleri de yaygınlık kazanmaya başlamıştır.

GPS destekli oyunlar oyun sektörüne yeni ufuk kazandırdı. Bu tarz oyunlar harita ile entegreli yapıldığında gerçek hayat akışıyla ilişkili olabilmektedirler.

Projeler birçok amaçla yapılabilir:
1. Çocuk ve yetişkinlere dil eğitim ve öğretme projeleri için
2. E-learning, e-öğrenme projeleri için
3. Ses tanıma teknolojilerinin entegre olduğu projeler için
4. Hastane ve rehabilitasyon merkezlerine yönelik
5. Daha birçok farklı konularda yapılabilir.

Proje yürütecek ajans seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar:
1. Takım konuya ehil mi? Referanslarına mutlaka bakılması lazım
2. Takım içinde rol alan uzmanlar birbirleriyle uzaktan değil, tam entegreli çalışmaları lazım
3. Projelendirme, çizim, seslendirme işlemlerini yapacak uzmanlarla mutlaka tanışın. İşi yapacak insanlarla iletişim kurabilmeniz projenin başarısı için önemli bir faktör oynamakta.

Antalya’da mobil oyun yapan dijital ajans mı arıyorsunuz?

Eyula Android ve Apple İOS (iPhone) uyumlu mobil oyun yapan dijital ajanstır. Projelendirme, karakter ve sahne çizimleri, seslendirme ve programlama dahil tüm süreç ajans içinde yapılmaktadır. Detaylı bilgi için bize her zaman ulaşabilirsiniz: 0242 243 77 80

ADRES

Gürsu Mah. Atatürk Bulv. No:187BF
Konyaaltı, Antalya/Türkiye